Wrastające paznokcie są obecnie bardzo powszechnym problemem, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i właściwa pielęgnacja paznokci u stóp. Jeżeli twoje paznokcie wrastają, odczuwasz ból przy chodzeniu, masz widoczny obrzęk i opuchliznę wokół paznokcia, koniecznie skontaktuj się w celu szybkiej interwencji! Niewłaściwe pielęgnowanie takich problemów może doprowadzić do utraty paznokcia, grzybicy, zakażenia a w skrajnych przypadkach nawet martwicy.

Klamry do korekcji oddziałują na chore paznokcie w ten sposób, że po ich założeniu ulega spłaszczeniu płytka paznokciowa lub zmienia się tor jej wzrostu. Widzimy wówczas zmiany w wyglądzie paznokci, ból zaczyna ustępować a rana lub obrzęk zmniejszają się.
Zabieg polega na odpowiednim przygotowaniu i dobraniu klamry,oczyszczeniu paznokcia i wału wokół niego, dopasowaniu klamry do kształtu paznokcia. Podczas zabiegu oczyszczamy również rany, dezynfekujemy oraz pielęgnujemy paznokieć. Klamry mogą być stosowane u dorosłych, dzieci, alergików, diabetyków. Jest to bardzo skuteczna, szybka i bezbolesna metoda leczenia paznokcia wrastającego, niejednokrotnie ratująca go przed zabiegiem chirurgicznym.

 

Korekcja wrastającego paznokcia klamrą metalową Podopharm
02 lutego 2017