Liposukcja ultradźwiękowa wykonywana jest falami ultradźwiękowymi wspomaganymi promieniowaniem IR, które emitowane są przez urządzenie. Jest uznawana za bezinwazyjną, skuteczną alternatywę dla liposukcji chirurgicznej. Zabieg jest komfortowy, bezpieczny i długotrwały. Fale ultradzwiękowe działają na błony komórkowe zwiększając ich przepuszczalność, przez ruch płynu śródtkankowego opływającego komórki,napierając na ich błony. po zabiegu. Wspomaga łatwiejsze wydalanie kanałami limfatycznymi produktów przemiany materii, toksyn i cząsteczek tłuszczu. W efekcie następuje poprawa mikro-krążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek, zostaje poprawione zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen oraz usuwanie produktów przemiany materii. Ze względu na to, że tkanka tłuszczowa ulega silniejszemu przegrzaniu niż mięśniowa zabieg ten doskonale modeluje i wyszczupla sylwetkę. Przyspieszeniu ulega również przemiana materii co korzystnie wpływa na odtoksycznienie organizmu i usprawnienie układu limfatycznego.  

 

Zabieg odbywa się w trzech po sobie następujących etapach. W pierwszej fazie następuje rozgrzanie tkanki przy pomocy głowicy rozgrzewającej IR (promieniowanie podczerwone). Ogrzanie powoduje upłynnienie tkanki tłuszczowej oraz przygotowuje skórę do głębszego wnikania ultradźwięków. W drugim etapie działamy na skórę ultradźwiękami w celu rozbicia komórek tłuszczowych. Uwolnione w ten sposób tłuszcze są transportowane do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii. Trzeci etap to połączenie masażu podciśnieniowego z mechanicznym, w wyniku którego następuje silne pobudzenie krążenia krwi oraz, co ważne, przepchnięcie limfy.

 

Zabieg dermomasażu po zabiegach liposukcji jest nieodłącznym elementem kompletnego procesu. Dermomasażer to urządzenie do podciśnieniowego, antycellulitowego masażu ciała za pomocą specjalnych głowic.  


Częstotliwość zabiegu: 1 raz w tygodniu. Zalecana ilość zabiegów 6 do 10 w zależności od kondycji skóry oraz potrzeb klienta. Zabieg utrwalający efekty wykonywany jest raz w miesiącu. 


Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża i okres karmienia piersią, cukrzyca, słaba krzepliwość krwi, HIV, przepuklina, zażywanie aspiryny lub innych środków przeciwzapalnych w ciągu 2 tygodni przed zabiegiem, choroba nowotworowa (do 5 lat po zakończeniu kuracji), niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, choroby wirusowe i bakteryjne skóry, przerwana ciągłość naskórka, gorączka, osłabienie i wycieńczenie organizmu, osteoporoza, endoproteza w miejscu zabiegowym obecność w okolicy zabiegowej ciał obcych, metalicznych i implantów, epilepesja, stwardnienie rozsiane menstruacja, rozrusznik, zastawka serca, choroby wątroby.

 

Czas trwania zabiegu: 20-25 minut.

Liposukcja ultradzwiękowa + dermomasażer
27 listopada 2015