Tlen jest życiodajnym pierwiastkiem chemicznym, bez którego organizmy żywe nie mogłyby funkcjonować. Warto pamiętać aby dotleniać również nasz organizm (zwłaszcza skórę) w celach estetycznych. Oksybrazja to mikrodermabrazja wodno-tlenowa, czyli rodzaj peelingu mechanicznego gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora. Zabieg ten jest skuteczną, a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka, dzięki czemu możliwe jest również przeprowadzenie zabiegu u osób o cerze naczyniowej, delikatnej, wrażliwej oraz trądzikowej. Bardzo skutecznie usuwa zanieczyszczenia i zaskórniki, zwęża pory. Skóra po zabiegu jest zregenerowana, nawilżona i świeża. Wzmacnia również naczynia krwionośne oraz łagodzi objawy trądziku (eliminuje bakterie beztlenowe). Kolejnym czynnikiem przemawiającym na korzyść peelingu wodno-tlenowego jest uzyskanie natychmiastowego efektu bezpośrednio po jego wykonaniu. Efektem oksybrazji jest pobudzenie tkanek do produkcji elastyny i kolagenu, przez co skóra staje się odmłodzona i zregenerowana.  
Zabieg jest przyjemny, bezbolesny, daje uczucie relaksu. Dzięki intensywnemu dotlenieniu skóry poprawia również samopoczucie. Wykonywany jest na mokro, co daje skórze uczucie chłodu i odprężenia. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując serię zabiegów w odstępach od 1 do 4 tygodni. Działania w seriach zaleca się w celu uzyskania trwałych efektów. Zabieg może być również wykonywany pojedynczo. Wówczas służy odświeżeniu i wygładzeniu skóry. Jest również bardzo dobrym wstępem do kolejnych zabiegów upiększających. Na cerze poddanej okysbrazji makijaż lepiej się prezentuje oraz jest trwalszy, zatem śmiało można zaliczyć ten zabieg do grupy tzw. „zabiegów bankietowych” i stosować go w związku ze zbliżającą się wyjątkową okazją.  


Przeciwwskazania do zabiegu: ostry, ropny stan zapalnym skóry i opryszczka, przeziębienie, zapalenie zatok, ucha, podrażnienie skóry, uszkodzenia naskórka, wszystkie zakaźne choroby skóry, stany gorączkowe, nowotwory również wykluczają ten zabieg. Nie zaleca się oksybrazji osobom, które przeszły atak serca, z wysokim ciśnieniem i diabetykom oraz tym, których skórę poddano leczeniu laserem w przeciągu ostatnich 6 miesięcy, bądź są świeżo po operacji chirurgicznej.  


Czas trwania zabiegu 1,5h  

 

Oksybrazja / oxybrazja
01 grudnia 2015