Terapia dwutlenkiem węgla, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu małych dawek medycznego gazu CO2 przy użyciu niewielkiej igły. Karboksyterapia jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry. Specjalna aparatura używana do karboksyterapii określa całkowitą ilość gazu oraz ciśnienie, z jakim będzie aplikowany. Pod wpływem rozchodzącego się CO2 w tkankach, na powierzchni skóry można zaobserwować delikatne uwypuklenia, które po zabiegu szybko znikają.

Zabieg CO2 jest zabiegiem bardzo bezpiecznym. CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu.

 

Szerokie spektrum działania gazu pozwala na mnogość zastosowań leczniczych:

- najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów

- alternatywa dla liposukcji

- minimalizowanie rozstępów (60-80%)

- usuwanie zmarszczek,przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała

- minimalizacja worków i cieni pod oczami

- zmarszczki statyczne okolic oczu-poduszeczki tłuszczowe okolic oczu

- redukcja podwójnego podbródka

- wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów

- zwiększanie grubości skóry.

 

Przeciwwskazania:

- ciąża-ciężka niewydolność nerek

- ciężka niewydolność płuc-ciężka niewydolność serca

- terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

 

Karboksyterapia
19 listopada 2018